۱۳۸۹ اسفند ۲۳, دوشنبه

هدف جمهوری اسلامی از ساخت فیلم مستند بلندیهای بادگیر در آمریکا چیست ?


محمد رضا میر ابراهیمی (به اصطلاح خواننده ) که بیشتر شبیه به مامور وزارت اطلاعات است به عنوان تهیه کننده و کارگردان فیلم مستند "بلندیهای بادگیر" از او نام برده شده است. در این به اصطلاح فیلم که البته بیشتر مصاحبه مستند هدفمند و گزینشی محسوب می شود تا فیلم مستند , عمده کسانی که در این فیلم مستند انتخاب و با آنها مصاحبه شده است به سئوالات هدفمند میر ابراهیمی که بیشتر شبیه یک بازجوئی است  پاسخ های دلخواه او را می دهند. سبک کار این مستند بسیار شبیه به مستند های تلویزیون جمهوری اسلامی مانند مستند "سراب" است که توسط وزارت اطلاعات ساخته شده بود. در واقع این به اصطلاح مستند همان مستند سراب است که اینبار به جای اروپا و کانادا به مسئله رفتن ایرانی ها به آمریکا می پردازد.افرادی که آنها را جمهوری اسلامی در این فیلم به بازی سیاسی گرفته است و در اصل نوعی اعتراف است و حرفهایی که در دهان آنها می گذارد. مستندی که عمدتا بر اساس زندگی ایرانیان مهاجر به ظاهر ناموفق و سرخورده ساخته شده است و تمام تلاش این به اصطلاح فیلم مستند که به صورت مصاحبه و اعترافات به سبک جمهوری اسلامی است که القا بد بودن مهاجرت به خارج از کشور و گل و بلبل بودن زندگی در جمهوری اسلامی است.
قطعا دوبله این مستند به زبانهای دیگر و پخش آن در سینماهای جهان تاثیرات بدی را در افکار عمومی مردم جهان نسبت به ایرانیان بر جا خواهد گذاشت و بایکوت کردن این فیلم مستند وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی وظیفه هر ایرانی است. 
نامی که جمهوری اسلامی بر روی این مستند گذاشته است نیزدر واقع نام فیلم معروفی است . بلندی های بادگیر از ایمیلی برونته ، 1939 
یک رمان عاشقانه است که به طرز زیبایی روایت عشق و نفرت را به تصویر کشیده است. دختری ثروتمند (Merle Oberon) دوست پسر و عاشق واقعی و ثابت قدمش، لورنس الیویر (Laurence Olivier) را از خود می‌راند، اما خیلی زود متوجه اشتباهش می‌شود. البته زمانی این اتفاق می‌افتد که او در بستر مرگ قرار گرفته و آن دو , دوباره همدیگر را ملاقات می‌کنند.
"بلندي‌هاي بادگير" نخستين و تنها رمان اميلي برونته است که بار اول سال 1847 با نام مستعار اليس بل منتشر شد. دومين چاپ اين رمان پس از مرگ نويسنده با بازبيني خواهرش شارلوت روي پيشخوان کتابفروشي‌ها رفت که خودش نويسنده‌اي چيره‌دست بود و بسياري رمان "جين اير" او را بهترين کار خواهران برونته مي‌دانند.

 فيلمي ديگر هم سال 1992 به همين نام به کارگرداني پيتر کامينکسي توليد شد که جوليت بينوش و رالف فاينس در آن نقش‌هاي اصلي را بازي کردند.

در اینجا چند مستند را ملاحظه بفرمائید که بهترین پاسخ به فیلم مزخرف بلندیهای بادگیر وزارت اطلاعات است. 
۱ نظر:

  1. این مرتیکه که عشق خوانندگی داره تو عروسیا به الکی خودشو به اسم علی اصحابی جا میزد میرفت میخوند

    یه آدم دروغگو کثیف که خودشو جایه یه خواننده معروف معرفی میکرد و میخوند

    پاسخحذف