۱۳۹۱ آبان ۲۲, دوشنبه

بهروز سورن:نیمه شب نوشته ها – 21 – باز هم از بی بی سی فارسی


نمیدانم آیا دستگاه کامپیوتر شما هم همانند من گاهی می پرد؟ وقتی روی صفحه اصلی گویا میرفتم و میخواستم روی بی بی سی فارسی فشار دهم, ناگهان در اندازه نیم سانتی متر پائین میپرید و بجای بی بی سی فارسی روی مسعود بهنود کلیک میشد. از آنجائی که من به این شعبده بازی های اینترنتی که همه ما میشناسیم خوشبین نیستم این موضوع را قابل طرح دیدم که کدام مناسبات اینچنینی یا آنچنینی میان سایت گویا, مسعود بهنود و بی بی سی موجود است که کلیک های من می پرد؟ آیا برنامه ریزهای سایت قدیمی گویا به این موضوع ظرف ماهها توجه نکرده بودند؟ البته باید گفت که هم اکنون سایت شخصی آقای بهنود از محل مزبور خارج شده است.
 آیا ارتباطی بین گرداننده گویا و بی بی سی فارسی و مسعود بهنود موجود است که اینچنین کلیک من بازدید کننده, پر پر میشود و بجای بی بی سی فارسی سایت شخصی و بی خطر!! اقای بهنود را وارد می شوم و در نتیجه اوقاتی کمیاب برای وبگردی را از دست میدهم؟
این روابط شبکه ای پیچیده در خارج از کشور نموداری است از جاده ای ناهموار و پر سنگلاخ در برابر انقلابیون اصیل تا در کنار مبارزات گسترده مردم کشورمان روزی روزگاری به مقصد برسند. راه دشوار است و در هر گامی موانع را میباستی پشت سر گذاشت.
بی بی سی فارسی در پخش اخبار مربوط به کشته شدن ستار بهشتی تمام کوشش خود را بکار گرفت تا ثابت کند همه اطلاعاتی که از سوی خانواده وی به بیرون درز کرده است سرشار از نمیدانم هاست و تخم شک و تردید را در میان خوانندگان سایتش پراکند.
فردی که خود را خواهر ستار بهشتی معرفی میکرد؟
ابهام سازی های بی بی سی فارسی خواندنی است!؟
از سوی دیگر، فردی که خود را همسر خواهر آقای بهشتی معرفی می‌کرد در مصاحبه با بی‌بی‌سی فارسی اخبار منتشر شده درباره مرگ او را تایید نکرد و گفت که او پس از بازداشت به اعتصاب غذا دست زده و هم‌اکنون در بیمارستان بستری است
اریایانشان نیز در این رایطه میگویند:
که "در صورت صحت این گزارش‌ها" دولت ایران به "اقدامی شرم‌آور در جهت سرکوب آزادی بیان شهروندان" خود دست زده است.

این همه معما نیست
همزمان مطلبی درج شد که دو مشخصه داشت. اول اینکه عکس انتقالی مطلب به مغز خوانندگان با مضمون فوری درج شده بود که پس از مدت کوتاهی حذف شد. میدانیم که این عکس قرمزرنگ با محتوی خبر فوری میتواند خواننده را جذب کرده و گویای پیام مهمی باشد. این پیام تمایل خط غالب بر سیاست های این بنگاه خبرپراکنی همزبان را نشان میدهد.
خبر مربوط بود و هست به حمله دو جنگنده ایرانی به هواپیمای بی سرنشین آمریکائی که دهها کیلومتر از مرز ساحلی ایران دور بوده اند. چنانچه مطلب را تا آخر بخوانیم متوجه میشویم که اولا هواپیمای بدون سرنشین خسارتی ندیده است. دوما جمهوری اسلامی هنوز مسئولیت این حمله را نپذیرفته است و سوما آمریکائی که در گیر بلایای طبیعی بوده است و سپس انتخابات و هم اکنون درگیر طوفانی دیگر در منطقه دیگر همراه با طوفان برفی است. توان و انگیزه مشروع برای پاسخگوئی به این تهاجم را ندارد.
سوال اینجاست که سایت بی بی سی فارسی منافع کدام یک از رگه های سرمایه داری دربریتانیا و شرکایشان را دنبال میکند.
بی بی سی که قتل ستار را با انواع حیله ها و ایجاد شک و تردید بیان و در افکار عمومی سم می پاشد؟ چگونه است که یک درگیری هوائی سرشار از نمیدانم ها و شک و تردید را بعنوان خبر فوری و چنین هیستریک ( جنگ افروزانه منعکس مینماید).؟

ماهها پیش درباره مزدبگیران این رسانه نوشتم و گام بگام بر صحت نوشتارم می افزایم. هشدار من به آنهاست که در دالان های گفتاری و نوشتاری این بنگاه خبری مافیائی وقت عزیزشان را تلف نکنند که این مارخوردگان افعی صفت در نهایت استفاده ابزاری آز آنان را در نظر دارند.
همین و بس
09.11.12

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر