۱۳۹۱ فروردین ۷, دوشنبه

بهروز سورن: تار عنکبوتی رسانه ای جمهوری اسلامی


جمهوری اسلامی مبالغ هنگفتی را برای نفوذ و تاثیرگذاری بر رسانه های عمومی در کشورهای همسایه و بویژه خاورمیانه اختصاص داده است. دنیا, دنیای ارتباطات است و از طریق انها سیاستگذاری میشود. هم از اینرو رژیم ضمن درک این موضوع با سرمایه گذاری کلان در این بستر وگسترش نفوذ خود در رسانه های غیر داخلی کوشش میکند تا در مقابل تبلیغات غرب, ضد تبلیغاتی نیز سازمان دهد. مطابق با اخبار منتشر شده ,  رسانه های متعددی در افغانستان با هزینه جمهوری اسلامی تاسیس شده است. این رسانه ها موظف هستند که در چارچوب تمایلات رژیم و دیکته وزارت اطلاعات فعالیت کنند. عوامل رژیم علاوه بر بکارگیری توانائی های مالی از درآمد های ملی کشورمان  برای خرید خبرنگاران از اهرم فشار و ترور نیز بکرات استفاده کرده اند. در افغانستان دو خبرنگار خاطی!! مورد حمله قرار گرفته اند که پیامد آنها اعتراضات بین المللی بوده است.
جمهوری اسلامی با اتکا به مزدورانش در منطقه و برخورداری از منابع ملی کشورمان با خرید متخصصان و ایجاد پایگاههای متفاوت در عراق, سوریه, لبنان, امارات وبا اجیر کردن مزدوران غیر ایرانی نه تنها قدرت رسانه ای خود را تقویت میکند بلکه حملات خود را به رسانه های مخالفان خویش در تبعید برای هک کردن مجاری خبری آنها سازمان میدهد بدون آنکه ردی از خود برجا بگذارد. این وظیفه مقدس!! را مزدوران غیر ایرانی اش در این کشورها بعهده می گیرند.
شاید بی مناسبت نباشد که به جریان حک شدن سایت گزارشگران بعنوان یک نمونه از هزاران,  در این آدرس نظری افکنده شود.
کلیک کنید

ناگفته نماند که در حال حاضر جمهوری اسلامی از این شبکه های بین المللی بهره میبرد
شبکه عرب زبان العالم، شبکه فارسی جام جم، شبکه سحر و بالاخره شبکه انگلیسی زبان پرس تی وی
جمهوری اسلامی فعالیتهای متکی به توانائی های مالی حکومتی را تنها به خاورمیانه و منطقه محدود نکرده است. اخبار و گزارشات نشان میدهند که رژیم همه جای این کره خاکی را محل ایجاد وحشت و ناامنی, تنش و آتش افروزی می پندارد.
بر اساس گزارشها رژیم در قلب اسپانیا نیز در رفت و آمد رسانه ای است و در این کشور شبکه تلویزیونی بزبان اسپانیولی ایجاد کرده است. امکان اسقرار جاسوسان رژیم از طریق این شبکه و تحت نام خبرنگار و متخصصان رسانه ای تسهیل شده است. نام این شبکه هسیپان ت فاست.
Hispantv
متن خبر را میتوانید در این آدرس بیابید
تلاش دیگر مسئولات اطلاعاتی رژیم نفوذ در مراکز رسانه ای دیگر از جمله آمریکا و اسرائیل است (همانطور که این دولتها نیز  برنامه و بودجه ای جداگانه در رابطه با رژیم در برابر خود قرار داده اند). در این زمینه نیز از هیچگونه حمایت مالی و دیپلماتیک دریغ ندارد. نفوذ در صدای آمریکا توسط مترجم رسمی احمدی نژاد در سازمان ملل و رسانه هائی که دولت اسرائیل راه اندازی میکند از نمونه های این کوشش هاست. اشاره ای به این نکته را میتوان در این آدرس مشاهده کرد.

هک کردن سایتها و رسانه های مخالفین جمهوری اسلامی در حقیقت نه تنها از سوی مسئولین حکومت نفی و استتار نمیشود بلکه بعنوان اهرم تبلیغاتی و نشان از توانائیها و قدرت متکی به غیب! برای رژیم نیز بحساب میاید. سرمایه گذاری گسترده جمهوری اسلامی در این زمینه ها نشاندهنده آنست که رژیم  اهمیت و جایگاه این موضوع دریافته است. رژیم حاکم شبکه های اجتماعی از جمله یوتیوب و فیس بوک را در زمره خطرناکترین اهرم های مخالفان در حوزه ارتباطات میداند و مکرر اعلام کرده است که درپی ایجاد اینترنت حلال!! یا باصطلاح ملی میباشد. از جمله تلاشهای خود در این زمینه را با راه اندازی شبکه های اجتماعی خودی و تبلیغات برای آنها بعنوان مابازای شبکه های اجتماعی آزاد, آغاز کرده است.
بر اساس گزارشهای منتشر شده جمهوری اسلامی در سال 2008 یک میلیلرد دلار برای پیشبرد طرح اینترنت ملی ( حلال ) اختصاص داده است و گفته میشود که ارتش سایبری سپاه پاسداران 250 هزار هکر در اختیار دارد.
سردار فضلی تصریح کرد: درحقیقت همانطور که در حوزه سایبری به ما هجمه وارد می شود لشگر سایبری ما هم که شامل متخصصینی از بسیج اساتید، بسیج دانشجویی، بسیج طلاب و حتی بسیج خواهران است به سایتهای دشمن هجمه وارد می کنند.

حمله هکرهای بسیجی به سایتهای دشمن


چندی پیش هکرهای جمهوری اسلامی که از متخصصان نخبه بهره میبرند بطور همزمان دهها سایت را مورد حمله قرار میدهند و بر اساس گزارشهای انتشار یافته در ردیف 50 کشور برتر!! جهان قرار میگیرند.
متن گزارش را از زبان سایتهای حکومتی بخوانید
در خبر دیگری آمده است که ایران از کشور چین 130 میلیون دلار تجهیزات مخابراتی خریده ایت که بخشا در زمینه جاسوسی اینترنتی و فیلترینگ مصرف خواهد شد.
متن خبر

ایران ۱۳۰ میلیون دلار تجهیزات شنود و ردگیری از چین خریدبهروز سورن
25.03.2012

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر