۱۳۹۰ اسفند ۲۰, شنبه

احتمال ارتباط آتش سوزی گسترده بازار تهران در 15 اسفند با4شنبه سوری و نکاتی پیرامون آن


 آیت دوالله مکارم شیرازی (سلطان شکرایران)" در پاسخ به استفتائی مراسم شب چهارشنبه آخر سال را خرافه عنوان کرد و خواستار حذف این رسم غلط شد." 
البته باید از آیت دولا مکارم شیرازی پرسید که پول و نامه انداختن در چاه جمکران بدتر و خرافی تر است یا چهارشنبه سوری که پولی را به جیب شما واریز نمی کند?کدامیک خرافی تر است ?آیا چون پولی را به جیب شما واریز نمی کند خرافی است?آیا چون جوانان در چهارشنبه سوری شاد هستند آن را خرافه می نامید? آیا چون ترس دارید این روز تبدیل به یک حرکت وسیع اعتراضی بر علیه شما شود خرافی است ?
 احمدی مقدم، فرمانده نیروی انتظامی اعلام کرده که گشت‌های «امنیت اخلاقی» در ایام نوروز افزایش می‌یابند. به گفته‌ی وی با برپایی هرگونه کارناوال شادی در چهارشنبه سوری نیز برخورد خواهد شد.اسماعیل احمدی مقدم تاکید کرده که «هنجارشکنان چهارشنبه سوری بازداشت خواهند شد و تا پایان تعطیلات نوروز آزاد نمی‌شوند.»
پاسخ احمدی مقدم هم می ماند تا روز خود چهارشنبه سوری که جوانان پاسخ او را درهمان خیابان بدهند .
 با توجه به چنین موضع گیری هایی در رابطه با چهارشنبه سوری آیا ممکن است که درآتش‌سوزی گسترده در بازار تهران در روز دوشنبه 15 اسفند امسال که انفجار مهيب انبار ترقه در بازار بزرگ تهران 24 فروشگاه را به كام آتش كشيد, این آتش سوزی عمدی و توسط نهاد های امنیتی جمهوری اسلامی صورت گرفته باشد ?

آیا امکان دارد آیت دوالله مکارم شیرازی در پستوی خانه , فتوای زیر میزی داده باشد برای چنین کاری?
آیا به این وسیله رژیم می خواسته هزینه فروش ترقه را برای بازاری ها بالا ببرد تا از فروش آن منصرف شوند?

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر