۱۳۸۸ بهمن ۹, جمعه

حمله سیاسی به بالاترین به دلیل ناتوانی آن افراد درعدم تحلیل درست شرایط و عدم انطباق اوضاع سیاسی با خواست و آرزوی آنها است

همانطور که میدانید در یک مقاله مغالطه آمیز فردی به اسم امید سبزینه در جرس به عنوان نقدی بر بالاترین سعی کرده بود نه با مقاله نقد گونه بلکه با مغالطه اهداف خاص سیاسی را به پیش ببرد که اهداف کسانی را تامین کند که خواهان حفظ یا اصلاح شرایط موجود هستند و به حکومت اسلامی اعتقاد دارند ، حال یا تفصیر فاشیستی از آن دارند یا به حکومت معتدل اسلامی اعتقاد دارند. در این ۸ ماه ، رژیم اسلامی به دلیل آنکه تحلیل درستی از شرایط و اوضاع سیاسی جامعه نداشت و ندارد ، نتوانست اتخاذ سیاست درستی بکند که بر بحران غلبه پیدا کند چرا که نمیخواهد واقعیات را بپذیرد که تاریخ مصرف جمهوری اسلامی مدت هاست به پایان رسیده است و روند تاریخی انقضا حکومت استبدادی به لحاظ زمانی سر رسیده است و جلوی حرکت تاریخ را نمیتوان گرفت . کدام یک از دیکتاتور ها در طول تاریخ همچنان مایل به حکومت نبوده اند ؟ اما روند تاریخ بر خلاف میل آنان به پیش رفت و خواهد رفت .
همانطور که میدانید در بالاترین همه گونه گرایش سیاسی ، کم یا زیاد وجود دارد . چیزی که خیلی جالب است آن است که بالاترین چند ماه هست که عضو جدید ندارد ، یعنی همین آدم ها که در بالاترین هستند ، ۶ ماه پیش به آنها حمله نمیشد ولی چرا یک دفعه یک نفر در جرس و یک نفر در خود نویس در نزدیکی ۲۲ بهمن به قول خودشان به نقد بالاترین مینشینند ؟ چه چیزی تغییر کرده است ؟ در واقع این جامعه است که دارد بین اصلاح و انقلاب انتخاب خودش را میکند . سیاست اصلاح نتوانسته است جلوی سرکوب خونین و اعدام های بی رویه را بگیرد و این ناتوانی اصلاح طلبان تقصیر بالاترین و جامعه نیست بلکه رژیم سرکوبگر مقصر است .
هر چند که ، جرس یک مقاله درج میکند از جمال ايرانی با عنوان در خدمت بالاترین که تا حدی از دوری خود با وبلاگ نویسان و اعضای فعال در بالاترین بکاهد و کمی آب رفته را به جوی بازگرداند .
در خودنویس نیز سپس مطلبی می‌ آید با امضای منوچهر رضائی که لطفا خودنویس را تبدیل به بالاترین نکنید . در واقع این نوشته ایشان با نگاه و بر اساس تئوری توطئه نوشته شده است . ایشان مینویسند : (سایت پر طرفدار بالاترین روشی را برگزیده که شاید در نگاه اول می‌تواند روش خوبی باشد‌. اما در واقعیت دارد تبدیل به یک معظل برای جنبش سبز می‌شود )
سایت بالاترین نمادی از آن چیزی است که در جامعه میگذرد ، چرا که به لحاظ سیاسی یک دست نیست و تازه تا قبل از عاشورا تفکر اصلاح دست بالا را داشت و هنوز هم تیتر موضوعات داغ عمدتا نیز در همین راستا است . اما به هر حال بخشی از اصلاح طلبان میخواهند مانع از فروپاشی حکومت اسلامی شوند ، اما خواست فروپاشی یا عدم فروپاشی دست ما و آنها نیست و یک روند تاریخی است و تصمیمی است که توسط مردم گرفته میشود . ظاهرا بخشی از اصلاح طلبان میخواهند با کشتی سوراخ شده جمهوری اسلامی به اعماق دریای تاریخ روند و همراه با آن غرق شوند.
بعد از روز عاشورا عباس عبدی اصلاح طلب یک دفعه قلمش چرخش میکند و احساس خطر میکند . خاتمی نیز میگوید :( ما از نظام، انقلاب و دستاوردهای خون شهدا دفاع می كنیم و در برابر انحراف مقاوت می کنیم و از جمهوریت و اسلامیت نظام که هر دو در معرض خطر است دفاع می کنیم.....اسلام همیشه بر سیاست و حكومت تأکید کرده است. ولی دست کم در غیبت معصوم و حتی در زمان معصوم بر استقرار حکومت اسلامی تأکید کرده است. استقرار حکومت امری بشری است هر چند به نظر ما اسلام برای حکومت معیارهایی را مشخص کرده است که اگر اراده و رضایت مردم به آن تعلق گرفت و مستقر شد حکومت حکومت مرضی رضای شارع نیز هست.)
به گزارش خبرنگار آینده، مهدی كروبی در مصاحبه با روزنامه فایننشیال تایمز می‌گوید:«نیروهای دو جناح جمهوری اسلامی كه دغدغه نظام اسلامی را دارند، به محض اینكه متوجه شوند، خدایی نكرده، انقلاب، نظام و جمهوری اسلامی در خطر است، با هم متحد خواهند شد.»

سارا زرتشت در مقاله خطرهایی که جنبش سبز را تهدید می‌کنند (۷) در سایت جرس مینویسد : اکنون‌، خطر "انقلاب" بر جنبش سبز سایه افکنده است و او را تهدید می‌کند‌.
http://www.rahesabz.net/story/8936/
http://www.rahesabz.net/story/8862/
http://www.ayandenews.com/news/18017/

http://www.khatami.ir/fa/news/947
http://www.bbc.co.uk/persian/iran/2010/01/100125_u03-moderates-compromise.shtml

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر