۱۳۹۱ بهمن ۱۵, یکشنبه

چرا قبل از روشن شدن دلايل فوت شیما دواتگر می خواهند او را دفن كنند؟


همانطور که می دانید یک دختر جوان ایرانی به نام شیما دواتگر١٧ساله در کمپ  پناهندگی شهرتریرآلمان به علت بیماری نامعلومی از دنیا رفت.این دختر جوان پس از اعلام پناهندگی در کمپ موقت تریر آزمایشات ابتدایی را انجام داده و آنطور که از شواهد مشخص می باشد دارای هیجگونه بیماری نبوده است و در زمانی که در کمپ موقت بوده است بارها به دکتر مراجعه کرده و از ناراحتی و تحلیل رفتن قدرت جسمانی خود ابراز درد نموده که دکترکمپ دلیل را کم تحرکی اعلام کرده (تمام نوشته بر اساس گفته های دايي ایشان می باشد) روز 5 شنبه آنها را به کمپ دائم می فرستند و روز جمعه 18.01.2013 با ابراز ناراحتی شدید به بیمارستان "مادر" فرستاده می شود که در آنجا ابتدا تشخیص ناراحتی خونی می دهند و برای ادامه مداوا و تشخیص بهتر به بیمارستان "برادر" اعزام می شود و در آن بیمارستان تشخیص می دهند که خونش باید سریع عوض شود ودرمان شروع می شود كه فرداي آن روز متاسفانه جان خود را از دست می دهد . پس از آن به مدت کوتاهی رستوران کمپ موقت را تعطیل و دلیل را وجود ویروس قید می کنند ولی مجددا سریعا آن را بازگشائی می نمایند. روز 2 شنبه 21.01.2013 دوباره از پناهجو ها می خواهند که روز 3 شنبه برای آزمایش خون مراجعه کنند. از قرار معلوم روز 3 شنبه 22.01.2013 جسد شیما را کالبدشکافی کرده تا علت مرگ را کاملا مشخص کنند.
طبق اولین گزارشی که در وبلاگ در تاریخ سه‌شنبه ۲۲ ژانویهٔ ۲۰۱۳ منتشر کردیم که چنانچه اطلاعات کاملتری در این باره و علت مرگ بدست بیاوریم متعاقبا اعلام خواهیم کرد که در گزارش دوم در وبلاگ نوشتیم که طبق خبرهای رسیده گویا قرار است که روز سه شنبه 05.02.2013 مراسم تشیع جنازه شیما دواتگر باشد اما  پس از کالبدشکافی همچنان علت مرگ برای ما و دايي شيما نامعلوم است. حال سوال اين جا است چرا قبل از اعلام نظر پزشك قانونی و روشن شدن دلايل فوت، او را می خواهند دفن كنند؟
از طرف ديگر بنا بر اطلاعاتی كه به دايی او داده شده پرونده با نظر نهايی پزشك قانونی جهت رسيدگی به دادگاه فرستاده شده است اما مسئله اصلی اين است كه احدی به هيچ وجه به دايی شيما دليل و يا دلايل مرگ را اعلام نكرده و نمی كند. تنها كاری كه می خواهند انجام دهند آن است كه به دلیل عدم بضاعت مالی وی يك وكيل دولتی برای ايشان بگيرند تا به قضيه رسيدگی كند.
سؤال ديگر اين است كه چرا اين مسئله تا به حال در رسانه های آلمان انعكاس پيدا نكرده است و یا لااقل من هنوز دراینترنت مطلبی در باره فوت شیما دواتگر نتوانسته ام پیدا کنم.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر