۱۳۹۱ بهمن ۲۸, شنبه

موضع گیری خامنه ای و انتقاد از مجلس و احمدی نژاد نشان از استیصال و درماندگی رهبر پوشالین دارد


تاخیر 2 هفته ای خامنه ای  در رابطه با موضع گیری امروزش ۲۸ در  بهمن و انتقاد از مجلس و احمدی نژاد که مربوط به درگیری باندهای مافیایی حکومت درمجلس شورای اسلامی به تارخ 15 بهمن  است که نشان ازاستیصال و درماندگی رهبر پوشالین حکومت اسلامی دارد. 
خامنه ای به جای ما ملت حرف می زند و می گوید ما ملت ناراحت شدیم ولی ما ملت اصلا از درگیری احمدی نژاد با لاریجانی و مجلس ناراحت نشدیم و اتفاقا هم خیلی خوشحال شدیم و این خوشحالی را در وبلاگ ها , سایت های اشتراک لینک فارسی , فیسبوک ,فریند فید و تویتر به روشنی می توان دید.
  البته ناراحت شدن خامنه ای بابت اصل وقوع ماجرا در مجلس باعث خوشحالی ما است که حتی امیدواریم که از ناراحتی دق کنید و بمیرید تا مردم از شر شما راحت شوند.
 خامنه ای متأسف است که رئيس يك قوه به استناد يك اتهام ثابت نشده و حتي مطرح نشده در دادگاه، دو قوه ديگر يعني مجلس و قوه قضاييه را متهم ساخته است
كه كاري بد، ‌غلط، نامناسب،‌ خلاف شرع، خلاف قانون و خلاف اخلاق بوده است
اما خود خامنه ای به احمدی نژاد  به قول خودش با استناد به  يك اتهام ثابت نشده و حتي مطرح نشده در دادگاه ,اتهام خلاف شرع، خلاف قانون و خلاف اخلاق بودن می زند و حرف خودش را نقض می کند.
خامنه ای می گوید که اين رفتار، حقوق اساسي مردم را نيز تضييع كرد چرا كه زندگي در «آرامش و امنيت رواني و اخلاقي»، جزو حقوق اساسي ملت است. خامنه ای یک دفعه به یاد حقوق اساسی مردم که تضييع شده می افتد و علت آن را زندگي در «آرامش و امنيت رواني و اخلاقي» می داند که جزو حقوق اساسي ملت است و خود را سخنگوی مردم تصور می کند و این در حالی است که تضییع کردن حقوق مردم توسط حکومت اسلامی تاریخچه ای 34 ساله دارد و اصلا جدید نیست و تبدیل به یکی از مشخصه های جمهوری اسلامی گشته است و باید پرسید آیا زندگی مردم واقعا در «آرامش و امنيت رواني و اخلاقي» است?! باید گفت که خامنه ای واقعا شارلاتان است و خود به خوبی می داند که مردم در زندگی خود و در جامعه با چنین حاکمیتی فاقد «آرامش و امنيت رواني و اخلاقي» هستند و کار حاکمیت اصلا سلب آسایش از مردم و در جهت برهم زدن آرامش و امنيت رواني و اخلاقي زندگی مردم است.خامنه ای می گوید که بنده فقط نصيحت مي كنم كه اين كار شايسته اي براي نظام جمهوري اسلامي نيست که این صرفا نصیحت کردن 2 معنا دارد یکی اینکه دیگر کاری بجز نصیحت کردن از دستش برنمی آید چراکه اگر حتی از دستش نصیحت کردن هم بر می آمد دیگر آن را بعد از 2 هفته علنی نمی کرد که این 2 هفته نشان می دهد که گفتگوها و نصیحت های پشت پرده کارساز نبوده است و دیگر اینکه می توان همین تنها نصیحت کردن را نوعی تهدید محسوب کرد که اینبار نصیحت می کند ولی دفعات بعدی فقط به نصیحت بسنده نخواهد کرد.
 او استيضاح اخير را نيز كاري غلط خواند و افزود که استيضاح بايد فايده اي داشته باشد اما چند ماه مانده به پايان كار دولت،‌استيضاح يك وزير آن هم به خاطر مسئله اي كه مربوط به وزير نيست،‌چه علت و فايده اي دارد؟
در واقع نشان می دهد که خامنه ای تلاش می کند که فعلا مدارا کند تا آرامش سیاسی و اجتماعی جامعه حفظ شود تا این 3 یا 4 ماه باقی مانده نیز بگذرد تا بعدا بتواند آنها را مانند اصلاح طلبان از دایره قدرت خارج کند.
بنابراین خامنه ای استیضاح را بی فایده می داند و ضمنا با بیان اینکه استيضاح يك وزير آن هم به خاطر مسئله اي كه مربوط به وزير نيست به طور غیر مستقیم احمدی نژاد را مسئول اصلی می نامد و می داند و نه وزیر استیضاح شده را.
خامنه ای با سرزنش 2 طرف درگیر می خواهد خود را فراجناحی نشان دهد و خود را با دو طرف درگیر دشمن نکند که به همین دلیل می گوید در داخل مجلس هم كساني حرفهاي نامناسب بر زبان آوردند كه آن هم غلط بود. دفاع رئيس محترم مجلس هم قدري زياده روي بود و لزومي نداشت.خامنه ای با اشاره به اینکه
نه آن متهم كردن، نه آن برخورد كردن و نه آن استيضاح، ‌مسائل مناسبي نبود بدرستی می داند که چنین درگیری هایی به نفع حاکمیت نیست چراکه پته یکدیگر را در مجلس روی آب ریختند.خامنه ای با اشاره دائمی به ملت و اینکه مسئولان عظمت ملت را ببينيد و رفتاري شايسته اين ملت انجام دهند بدرستی می داند که در بین مردم منفور است و سعی می کند به خیال خودش از میان نفرت مردم نسبت به خودش بکاهد.
خامنه ای موزیانه تلاش می کند که مشکلات اقتصادي مردم را که نتیجه بی لیاقتی حکومتگران در اداره کشور و غارت ثروت ملی و اختلاس های حکومتی است را به گردن دشمن بیندازد. 
خامنه ای با بیان اینکه چند سال قبل درباره مبارزه با فساد اقتصادي، نامه اي به رؤساي قوا نوشتم مكرر مي گويند فساد اقتصادي اما اين كار به زبان گفتن تمام نمي شود بلكه نيازمند مبارزه عملي است، در عمل چه كار شد؟ در واقع می خواهد مشکلات موجود را به گردن دیگران بیندازد و این در حالی است که کیست که نداند که مقصر اصلی خود خامنه ای است که حرف اول و آخر را در جمهوری اسلامی می زند.

خامنه ای با اشاره به درگیریها و اختلافات صورت گرفته در 2 هفته پیش مجلس
 با اشاره به ناراحتي ملت و نخبگان از اين مسئله افزود: " اين قضيه بد و نامناسب، بنده را نيز از دو جهت ناراحت و متأثر كرد يكي از بابت اصل وقوع ماجرا و ديگري بابت ناراحتي مردم از اين قضيه. در اين ماجرا متأسفانه رئيس يك قوه به استناد يك اتهام ثابت نشده و حتي مطرح نشده در دادگاه، دو قوه ديگر يعني مجلس و قوه قضاييه را متهم ساخت كه كاري بد، ‌غلط، نامناسب،‌ خلاف شرع، خلاف قانون و خلاف اخلاق بود.اين رفتار، حقوق اساسي مردم را نيز تضييع كرد چرا كه زندگي در «آرامش و امنيت رواني و اخلاقي»، جزو حقوق اساسي ملت است. بنده فعلاً نصيحت مي كنم كه اين كار شايسته اي براي نظام جمهوري اسلامي نيست.
او استيضاح اخير را نيز كاري غلط خواند و افزود :‌ استيضاح بايد فايده اي داشته باشد اما چند ماه مانده به پايان كار دولت،‌استيضاح يك وزير آن هم به خاطر مسئله اي كه مربوط به وزير نيست،‌چه علت و فايده اي دارد؟ در داخل مجلس هم كساني حرفهاي نامناسب بر زبان آوردند كه آن هم غلط بود. دفاع رئيس محترم مجلس هم قدري زياده روي بود و لزومي نداشت. نه آن متهم كردن، نه آن برخورد كردن و نه آن استيضاح، ‌مسائل مناسبي نبود. وقتي دشمن مشترك وجود دارد و توطئه ها از هر طرف شكل مي گيرد واقعاً جز افزايش برادري ها و ايستادگي در مقابل دشمن بايد كار ديگري كرد؟ او با اشاره به حمايتهاي خود از مسئولان كشور افزود: بنده باز هم كمك مي كنم اما اين رفتارها، متناسب با سوگندها و تعهدات نيست، مسئولان عظمت ملت را ببينيد و رفتاري شايسته اين ملت انجام دهند. مسئولان،‌دولت و مجلس، همه تلاشهاي خود را براي حل گره ها و مشكلات اقتصادي مردم و كشور متمركز كنند زيرا همانطور كه چند سال پيش گفتم دشمن نقشه ها و توطئه هايش را در مسائل اقتصادي متمركز كرده است. چند سال قبل درباره مبارزه با فساد اقتصادي، نامه اي به رؤساي قوا نوشتم مكرر مي گويند فساد اقتصادي اما اين كار به زبان گفتن تمام نمي شود بلكه نيازمند مبارزه عملي است، در عمل چه كار شد؟ در عمل چه كار كرديد؟ اين مسائل انسان را متأثر مي كند. تقوا، تقوا، تقوا!، ‌از مسئولان توقع داريم با صبر، ميدان ندادن به احساسات سركش و ملاحظه مسائل كشور، همه توان و نيروها را براي حل مشكلات مردم متمركز كنند و حالا كه دشمني هاي دشمن شدت يافته، آنها هم رفاقتهايشان را شدت دهند.انشاءالله اين نصيحت خيرخواهانه و مشفقانه مورد توجه مسئولان بخصوص مسئولان بالا قرار گيرد و به آن پايبند باشند. البته گله امروز من از برخي سران و مسئولان موجب نشود عده اي راه بيفتند و عليه اين و آن شعار دهند كه با اين كار هم مخالف هستيم.او با انتقاد صريح و شديد از اقدام اخير برخي افراد در بر هم زدن مجلس سخنراني رئيس مجلس در قم افزود: اينكه عده اي برخي را ضدولايت و ضد بصيرت بنامند و شعار بدهند نظير آنچه اخيراً در قم روي داد، اقدامي غلط است و بنده كاملاً مخالف اين كارها هستم كه قبلاً هم نظير آن در مرقد مطهر حضرت امام (ره) اتفاق افتاد و به مسئولان تذكر دادم جلوي اين كارها را بگيرند. كساني كه راه مي افتند و شعار مي دهند اگر واقعاً حزب اللهي و مؤمن هستند بدانند كه اين كارها به ضرر كشور و خلاف شرع است و اگر هم اعتنايي به اين حرفها ندارند كه حسابشان جداست. آينده ملت بصير ايران به لطف الهي كاملاً روشن است و افقي به مراتب بهتر و درخشان تر در انتظار اين ملت و جوانان است."


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر