۱۳۹۱ مرداد ۲۷, جمعه

پاسخ میرزاده عشقی2012 به پوتین و کلیسا یش
دادگاهی در مسکو سه دختری را که در کلیسای جامع این شهر به اجرای موسیقی و رقص پرداخته بودند به اتهام «اغتشاش با انگیزه ضدمذهبی» مجرم شناخت و هر یک را به دو سال زندان محکوم کرد.

پاسخ میرزاده عشقی 2012 به پوتین و کلیسا یش برای زندانی کردن اعضای گروه موسیقی پانک راک در روسیه به مدت  دو سالبعدازاین بر پوتین وفرق سرش باید رید
به چنین دولت و برکر وفرش باید رید
به حقیقت درعدل ار دراین بام ودر است
به چنین عدل وبه دیوارودرش باید رید
آن‌که بگرفته از او تا کمر روسیه را گه
به مکافات الی تا کمرش باید رید
رهبر دولت روسی اگر این بی شرف است
بر چنین دولت و کلیسایش  باید رید
به خود اسقف اعظم نتوان کرد جسارت اما
آن‌قدرهست که بر ریش خرش باید رید
این حرارت که به خودماریانا سیرووا دارد
تا که خاموش شود بر شررش باید رید
جام نیوز گفت مسلمان میانماری مرد
بر چنان جام و نیوز و خبرش باید رید
آن نویسنده بی مدرک تحمیلی  نیوز
ازتوک پاش الی فرق سرش باید رید
گرندارد ضررو نفع  دیمیتری مدودف
بهراین ملک به نفع و ضررش باید رید
ار رَود آلکسی پوشکوف به مجلس گاهی
احتراماٌ به‌ سر رهگذرش باید رید

پای نوشت :این شعر طنز انتقادی بر پایه شعر میرزاده عشقی بروز شده است و توسط 
revenant  یکی از کاربران بالاترین ادیت شده است که از ایشان سپاس گذارم.
نکته دیگر آنکه ,در مورد مطلب جام نیوز  مدونا به عنوان یک خواننده از همکاران جوان خواننده پانک راک یعنی گروه موسیقی «پوسی رایوت» دفاع کرده است ولی نویسنده جام نیوز شاکی است که چرا  آن ها که در موارد مشابه و به مراتب دردناک تر مثل کشتار مسلمانان میانمار یا بحرین سکوت می کنند، این بار مجبور به واکنش شده اند! که باید گفت گوز به شقیقه چه ربطی دارد ?در واقع تلاش کرده است 2 موضوع بی ربط را به هم ربط دهد.در واقع نویسنده آن اوج حماقت و وابستگی ایران به روسیه را نشان می دهد و چون روسیه به رهبری پوتین از برنامه هسته ای جمهوری جنایتکار اسلامی دفاع کرده است پس برای جبران تلاش می کنند که به هر قیمتی از پوتین دفاع کنند و تازه جالب است که حرفی از کشتار مسلمانان در سوریه نمی زنند.
نویسنده جان نیوز در ادامه می نویسد : " گفتنی است محاکمه این سه خواننده دستاویز رسانه های غربی علیه روسیه و پوتین شده است. رسانه های غربی، که از حمایت پوتین از برنامه صلح آمیز هسته ای ایران و به خصوص حمایت وی از سوریه و وتو کردن قطعنامه ها علیه سوریه خشمگین شده اند؛ به جنجال رسانه ای برای مرعوب کردن پوتین روی آورده اند. اصل این ماجرا و حضور سه دختر در کلیسا و خواندن ترانه اعتراضی علیه پوتین و بعد جنجال های رسانه ای، بیشتر صحنه سازی به نظر می رسد تا به این ترتیب فشارها را بر روسیه برای عدم حمایت از سوریه افزایش دهند." ببینید که چه ادعای مزخرفی می کنند فقط به خاطر اینکه به هر قیمتی از پوتین حمایت کرده باشند.


نوشته ای از :طنز نویس 2012


لینکهای مرتبط از همین وبلاگ در باره گروه موسیقی پوسی ریوت:خواهان آزادی زنان آنارشیست گروه موسیقی «پوسی ریوت»شویم

 

با سازماندهی اعتراضات ,خواهان آزادی گروه موسیقی پانک راک «پوسی ریوت» شویم

 

چگونه از سه فعال فمینیست ضد پوتین حمایت کنیم 

 

 ضمنا هرگز حمایتهای همه جانبه پوتین و شرکا را در دفاع از جمهوری اسلامی فراموش نکرده و فراموش نکرده ایم و به درستی در روز قدس 2009 مردم شعار مرگ بر روسیه می دادند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر