۱۳۹۱ خرداد ۲۳, سه‌شنبه

از اعتصاب غذای پناهجویان وورتسبورگ حمایت کنیم

 امروز12.06.2012 هشتاد و هفتمین روز اعتراض و اعتصاب پناهجویان در خیابانهای وورتسبورک آلمان است و در طی این مدت  سه بار دست به اعتصاب غذا زده اند که بار اول 18 روز و بار دوم 8 روز و این بار در روز نهم آن به سر می برند. برخلاف گذشته اینبار لبان خود را نیز دوخته اند. از روز ۱۹ ماه مارس پناهجويان ايراني در مرکز شهر وورتسبورگ با برپايي يک چادر و يک نمايشگاه عکس از جنايات حکومت اسلامي ايران٬ به اعتراض عليه سياستهاي ضد پناهندگي دولت آلمان دست زدند و با مبارزه مستمر خود توانستند روند مبارزه برای حق پناهندگی را متحول و وارد فاز جدیدی کنند که رادیکال و پی گیر است. در روز ۱۱/۰۶/۲۰۱۲ سه پناهجوی دیگرازشهرهای مختلف آلمان به نام های آژین اسدی از وورتسبورگ، مهدی سجادی از آکسبورگ و خانوم ماندانا همت اصفه از بایروت نیز به اعتصاب غذا پناهجویان در وورتسبورگ پیوسته اند. تعداد پناهجویان معترض به سیاستهای پناهندگی دولت آلمان از روز 2شنبه هفته گذشته با اعتصاب غذا تر دو نفر آغاز گشت هم اینک به 6 نفر، 5 مرد و یک زن گسترش یافته است. 6 نفری که لبهای خود را دوخته اند عبارتند از آقایان آرش دوست حسین، محمد حسن زاده کلالی، رضا فیضی، آژین اسدی، مهدی سجادی و خانم ماندانا همت و روز 4شنبه 13.06.2012 نیز محسن مشهدی لبهای خود را خواهد دوخت که به این ترتیب تعداد آنان در روز 4شنبه  به 7 نفر خواهد رسید. 3 نفر دیگر نیز فقط در اعصاب غذا شرکت دارند. در مجموع از این 10 پناهجو 8 نفر قبول نشده اند و 2 نفر با اینکه قبلا قبول شدند ولی برای همبستگی همچنان در کنار دیگر دوستان خود در این اعتصاب غذا شرکت دارند.
همچنین از شهرهای مختلف پناهجویان اعلام آمادگی کردند که به این حرکت بپیوندند ولی به دلیل امکانات محدودی که پناهجویان اعتصابی در وورتسبورگ دارند نمی توانند به خواست آنها پاسخ گویند تا تعداد بیشتری بتوانند لبهای خود را بدوزند و یا در این اعتصاب غذا شرکت کنند. رضا فیضی از شهر آوب با وجود نارسایی کلیوی - تنها یک کلیه - به این حرکت اعتراضی پیوسته است و لبهای خود را دوخته است.
این پناهجویان خواهان تغییرات اساسی در شرایط غیر انسانی پناهنده گی در آلمان می باشند. در یکی ازاعلامیه های پناهجویان اعتصابی آمده است:


"ما ماجراجو هستیم. اما نه از آنهایی که برای اثبات شجاعت‌شان زندگی را به بازی می‌گیرند. ما به دنبال مرگ نمی‌گردیم، اما احتمال رویارویی با آن وجود دارد.
پس از نزدیک به سه ماه مبارزه آگاهانه سیاسی بر علیه شرایط و قوانین ضد انسانی پناهنده گی، و برای تغییر دادن وضعیت موجود و پایان دادن به بی تفاوتی دولت ها نسبت به جان انسان ها و احقاق حقوق کسانی که شرایط غیر انسانی پناهنده گی را که توسط دولت ها به انها ...تحمیل می شود و برای دفاع از حق تمام کسانی که بی صدا و خاموش در هایم های پناهنده گی به مرگ تدریجی از بین می روند و با اپارتاید هویتی زندگی می کنند به خیابان آمدیم و برای اینکه ثابت کنیم که انسان قرن بیست و یکم هستیم و رنسانس ها را پشت سر گذاشتیم تن به هیچ نابرابری نخواهیم داد و در این بیاینه اعلام می کنیم که در جهت رادیکال کردن اعتراض خود و نشان دادن جدیت و عزم راسخ مان برای مبارزه ای هدف مند و آگاهانه در سلامت کامل جسمانی و روانی و در عین حفظ پرنسیب سیاسی و با اراده شخصی و به صورت داوطلبانه و با اتکا به خرد جمعی اقدام به دوختن لب های خود کرده ایم و تا رسیدن به اهدافمان در اعتصاب غذای تر به سر خواهیم برد.
-ما می خواهیم که
هایم های پناهنده گی که تنها قرنطینه ای هستند که انسان را به سمت خودکشی و بیماری های روانی سوق می دهند فورا باید تعطیل شوند.
-دیپورت تمام ملیت ها به بهانه های واهی و قرار دادهای شرم آور که بین دولت ها وجود دارد که مصداق همان فرستادن قربانی به قتل گاه می باشد باید فورا متوقف شود.
-قانون کرایس که ناقض تمام آزادی های فردی و اجتماعی می باشد و تفاوتی با قلاده حیوانی ندارد باید فورا ملغی شود.
و در نهایت اداره بوندس آمت باید فورا ما را به عنوان پناهنده درجه یک سیاسی که انرا حق خود می دانیم به رسمیت بشناسد.
دیگر حرفی برای گفتن وجود ندارد،همه حرف ها گفته شده است.
جهانی بهتر ممکن است..
این اغاز راه است..."
 

در روز شنبه ۱۶ ژوئن ۲۰۱۲ نیز پناهنجویان فراخوان به تظاهرات دادند که در اعلامیه فراخوان نوشته اند:

"فراخوان عمومی‌ به برپایی تظاهرات در روز شنبه ۱۶ ژوئن ۲۰۱۲ در اعتراض به سیاستهای ضّد انسانی‌ و ضّد پناهندگی دولت آلمان

ما اعتصاب کنندگان وورتسبورگ نزدیک به ۳ ماه است که در خیابان بر علیه سیاستهای راسیستی و ضّد حقوق بشری دولت آلمان در اعتراض به سر می‌بریم
پناهندگانی که در کمپ‌های پناهندگی بی‌ صدا و خاموش به مرگ تدریجی‌ وادار شده اند و این جنایت به صورت رسمی‌ یک جنایت دولتی و تحمیل شده از سوی دولتهایی است که بوق حقوق بشری که میزنند گوش دنیا را پر کرده است ،اما حتی به قراردادهای بین المللی که امضا کرده و منشور جهانی‌ حقوق بشر که خودشان تصویب کرده اند پای بند نیستند و با ما پناهندگان همچون دوران قرون وسطی به صورت انسان درجه۲ و با شرایط نابرابر با دیگر شهروندان رفتار میکنند.

برای اعتراض گسترده به این شرایط که به همه ما تحمیل شده در روز شنبه ۱۶ ژوئن ۲۰۱۲ یک تظاهرات اعتراضی و در حمایت از پناهندگان در شهر وورتسبورگ توسط فعالین آلمانی‌ سازماندهی شده
به تمام پناهندگان و پناهجویان همچنین گروه‌ها و سازمانهای سیاسی و یا مدافع حقوق بشر و حق پناهندگی اعلام می‌کنیم: برای روز شنبه در شهر ورتسبورگ اعتراض خود را به این سیاستها اعلام و برای هرچه قوی تر برگزار کردن آن در میان ما باشید

وورتسبورگ ایستگاه مرکزی ترن ساعت ۱۴

کمپ‌های پناهندگی باید برچیده شود

دیپورت تمام ملیتها باید غیر قانونی‌ شود

قانون محدوده تردد باید لغو شود

اعتصاب کنندگان در ورتسبورگ آلمان"
پناهجویان اعتصابی تقاضا دارند که چنانچه راه های دیگری برای اعتراض وجود داشته باشد به آنها پیشنهاد دهید .
 ما چپهای کلن و جمعی از آنارشیستهای شهر کلن و وورتسبورگ از حرکت پناهجویان و خواستهای آنان حمایت می کنیم و خود را در کنار آنان می دانیم و امیدواریم حمایت بیشتری از خواستهای پناهجویان صورت گیرد.
چپهای کلن
صدای آنارشیسم - کلن
صدای آنارشیسم -وورتسبورگ

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر