۱۳۹۰ مرداد ۲۸, جمعه

گزیده ای از محاوره جلادان و آمرین جنایات دهه شصت و کشتار سراسری زندانیان سیاسی در تابستان 67


هر یک از این واژه های جلادان در پس اش مفهومی خوابیده بود. مفهومی که جان صدها و هزاران مرد و زن برگزیده کشورمان را گرفته است. ادبیات آمران و عاملان این جنایات نیز مختصات خود را داشته است. فرهنگشان نیز نتیجه افکار جنایتکارانه شان بوده است. شمشیر و طناب ابزارشان بود و آیات و فتواهای رهبرانشان مرحم وجدان نا داشته شان در خونریزی و جان ستاندن از بهترین فرزندان این خاک و بوم بود. نقابشان اما برای پنهان نگاه داشتن عرق شرم آنان بود.
خون می چکد هنوز از سر انگشتان آمران و مجریان قتلعام زندانیان سیاسی در دهه 60 و تابستان 1367 و این خون دامن گیر هنوز تازه است و تا استبداد باقی است تازه خواهد ماند.
یادشان گرامی و سرخگردآوری : بهروز سورن
...........................
به چهارمین گردهمائی سراسری زندانیان سیاسی - گوتنبرگ سوئد
هر یک از این واژه های جلادان در پس اش مفهومی خوابیده بود. مفهومی که جان صدها و هزاران مرد و زن برگزیده کشورمان را گرفته است. ادبیات آمران و عاملان این جنایات نیز مختصات خود را داشته است. فرهنگشان نیز نتیجه افکار جنایتکارانه شان بوده است. شمشیر و طناب ابزارشان بود و آیات و فتواهای رهبرانشان مرحم وجدان نا داشته شان در خونریزی و جان ستاندن از بهترین فرزندان این خاک و بوم بود. نقابشان اما برای پنهان نگاه داشتن عرق شرم آنان بود.
خون می چکد هنوز از سر انگشتان آمران و مجریان قتلعام زندانیان سیاسی در دهه 60 و تابستان 1367 و این خون دامن گیر هنوز تازه است و تا استبداد باقی است تازه خواهد ماند.
یادشان گرامی و سرخ
گردآوری : بهروز سورن
مجموعه ای از محاوره های زندانبانان و مسئولین قتل عام دهه شصت
گزارشگران
آیت الله موسوی اردبیلی در یک برنامه رادیوئی:
پرسش هائی مطرح شده که چرا این افراد اعدام نشده اند.همگی باید اعدام شوند. دیگر نباید آنان را در دادگاه محاکمه کنیم و یا سرگرم پرونده های این محکومان باشیم.
زندانبان:
توچطور زنده موندی ؟!
و میگفت : این ِسری خودم شخصاٌ طنابو میندازم گردنت
سید محمد موسوی خوئینی ها: "ما از بالا رفتن آمار اعدام‌ها واهمه‌ای نداریم"۲۰ دیماه ۱۳۶۷
علی اکبر ولایتی، وزیر خارجه :
"در این کشور کسانی که (اقدام به مبارزه‌ی مسلحانه می‌کنند) باید کشته شوند و این قانون است... زندانیانی که در این ماه‌های اخیر اعدام شده‌اند مجاهدین خلق بوده‌اند که سعی داشتند به داخل ایران پیشروی کنند. سایر اعدام شدگان نیز به قتل‌ شخصیت‌های سیاسی اعتراف کرده بودند."
روزنامه فرانسوی لوپوئن ۱۷ بهمن
لاجوردی: کسی زنده از اینجا بیرون نمی رود الان زمان شاه نیست
زندانبان: بگذار امام فتوی دهد آنوقت خواهید دید چه به روزتان می آوریم خودتان از کرده تان پشیمان خواهید شد.
هاشمی رفسنجانی: باید سرکوب کنیم. این حالت وحشت باید برای انسانهای خائن و ناصالح باشد. روزنامه رسالت 13 آذر سال 1367
"این را به حسینه ببرید. اونو شلاقش بزنید"
"به نفع تان است که دست از پا خطا نکنید"
"دستور از بالاست"
کاری می کنیم که دیگر نیاز به دارو و درمان نداشته باشد.
بلند شو خبیث, ویزایت صادر شد.
کاری می کنیم که در گه غرق شوید
لگد آخر را خودم به سینه ات خواهم زد ( منظور هل دادن از روی صندلی اعدام )
" کسانی که اسامی آنها خواند شد، چشم بند بزنند و بیرون بیایند"
همه تان را جمع می‌کنیم یک گوشه و یک نارنجک می‌اندازیم بین تان
آخه بعضي ها وقتي مي خورن روان نويس مي شن
دندان روى جگر بگذاريد كافرها, صبر كنيد, خودتان مى فهميد
اینها جاسوس بودند ... اینها ساعتی دیگر اعدام خواهند شد .... عبرت بگیرید
"لشگری: همه کسانى را که با ما همکارى نکردند دار زديم. دوستانتان را کشتيم، شما را هم مى کشيم. آنهايى را که گردنشان کلفت بود کشيديم تا گردنشان نازک شد."
" زندان نياز به خانه تکاني دارد " ! و واي به وقتي که حضرت امام تکليف ما و شما خبيث ها را روشن نمايند
آنجه در زندانها در اختيار ماست عناصری از بدنه و گردن ِ ضد ِ انقلاب است ، بايد گردن را بزنيم تا رابطه َسر و بدنه ( جامعه ) قطع شود پس در يک کلام قطع گردنها يعنی قطع شاهرگ ِ ارتباطي ، ما بايد زندانيانی که نقش گردن را بازی مي کنند و عامل ِ وصل َسر و بدنه هستند ، تعئين ِ تکليف کنيم ، َسر و " َسران " ! که جای خود دارند
اين عين ِ ُجمله رفسنجاني ست که گفته بود اين ِگره جز با دست مبارک حضرت امام باز نميشود
تکاندهنده
زندانبان: اگر میدانستی مرتد بودن یعنی چه خیلی بنفعت بود
9 شهریور سال 67 در صف منتظران بیدادگاه
ناصری به زندانیان: حرامزادهای مادر قحبه! شما همه تان دروغگو هستید
اینها بفکر چائی اند بفکر جانتان باشید
در هنگام اعدام زندانیان پنج جلاد که سرهایشان را تراشیده بودند, می آمدند و می گفتند: پنج جانباز بیاید!
ناصریان درایام کشتار زندانیان سیاسی در سال 67: خمینی عزیزم بگو تا خون بریزم
حاج داوود لشگری: ما هرگز به شما حرامزاده ها اجازه نمی دهیم به کلاس های درس نزدیک بشوید
حاج داوود لشگری: وصیت نامه ها یادتان نرود, نترسید وصیت کنید!
در برنامه تلویزیونی: اون اکیپی که خمینی فتوی داد یکی شان خود اردبیلی بود که جزو اون گروه بود و رئیس قوه قضاییه بود. او تقاضای اعلام فتوی کرد. خودش آمد توی تلویزیون و توی آبان 67 رسما اعلام کرد و گفت توی زندان اوین اعتصاب غذا کردند شورش کردند زندان را آتش زدند و قصد کشتن پاسداران ما را داشتند و من شخصا در مورد این حرکت ضد انقلاب از امام فتوی گرفتم.
این بار که هیات به مشهد بیاید،‌ شما را هم به درک واصل خواهد کرد
هنوز پیرو خط امام - نخست وزیر هشت ساله دهه شصت
میر حسین موسوی در ماه آذر سال 1367 در پاسخ به سازمان عفو بین الملل گفت:
زندانیان قصد طغیان و شورش داشته اند ما باید توطئه را نابود می کردیم در این زمینه هیچ بخششی نداریم
پس از اعدام ها:
به خانواده اسيران غالبا گفته ميشد " به شما تبريک ميگوئيم ! چون لکه ننگی را از دامان شما پاک کرديم ! "
لاجوردی مرداد 61: اگر تا دو ماه دیگر سر کار ماندم کاری میکنم که که به چشم همه شما اشک بیاید
خاطرات رحمان درکشیده
در یکی از روزهای مهرماه، صبح‌هنگام بود که ناصریان به همراه چند پاسدار به بند آمده و همه‌ی افراد را به حضور در حسینیه‌ی بند فراخواندند. ناصریان شروع به تهدید کرده و در خلال صحبت‌هایش گفت: گذشت دورانی که در آن اعتصاب و حرکت‌های اعتراضی در زندان انجام می‌گرفت. و تا آن‌جا پیش رفت که تهدید کرد: حتا باید سبیل‌هایتان را نیز کوتاه کنید! و تأکید کرد: خط برخورد ما عوض شده است و کوچکترین حرکتی را در نطفه سرکوب خواهیم کرد.
جای دیگر:
"امام" حکم اعدام همه شما را داده و هنوز امضای "امام" خشک نشده است. هر موقع که بخواهیم می‌توانیم دوباره حکم را اجرا کنیم. او همچنین اضافه کرد که آن اوایل که ما شما را دستگیر کردیم، خیلی‌هایتان هیچ کاره بودید. ما به شما حکم‌های "کیلویی"، ۱۰، ۱۵، ۲۰ سال دادیم برای این‌که نمی‌دانستیم فردا چه می‌شود. هدف ما این بود که شما در زندان بمانید تا ما بتوانیم ضد‌انقلاب را از بین برده و شما را تعیین تکلیف کنیم.
هیئت آمد، دوستانتان را به "درک" واصل کردیم. شما در این میان مانده‌اید. اگر نظر من باشد باید همه‌ی شما را به "درک" واصل می‌کردیم؛ برای این ‌که در این هفت سال مار خورده و افعی شده‌اید و برای نظام خطرناک هستید. در خاتمه هم تأکید کرد فعلاً در زندان می‌مانید تا تعیین تکلیف شوید.
جای دیگر:
او در مقابل سوال بچه‌ها که پرسیده بودند: آخر به چه جرمی می‌خواهی ما را اعدام کنی؟ خندیده بود و اذعان داشته بود: مگر دوستان‌تان را که اعدام کردیم، جرمی مرتکب شده بودند؟
ایرج مصداقی
"باش تا نفرین دوزخ از تو چه سازد"، مسعود نقره كار
سبعانه ترین فتوی فقیهانه در تابستان سال ٦٧ ثبت تاریخ شد. این سند و دیگر اسناد نشان دهنده ی نقش آمریت آیت الله خمینی در پنج کشتار ازکشتارهای شش گانه ی دگراندیشان و مخالفان سیاسی و عقیدتی حکومت اسلامی، بخشی از پرونده ی مفتوح این فقیه و مفتی ست.
آیت الله خمینی ، بنیانگذار حکومت اسلامی در ایران، آمرو مسؤل کشتار دگراندیشان و مخالفان سیاسی و عقیدتی حکومت اسلامی ست ، فقیه و مفتی ای که با خدعه به قدرت رسید و با رعب و کشتار قدرت و حیات حکومت اش را حفظ کرد. آیت الله خمینی از همان آغاز زمامداری سیاسی فرمان کشتار دگراندیشان و مخالفان سیاسی و عقیدتی صادر و تکلیف شرعی اش را آغاز کرد. کشتار رسمی و حکومتی دگراندیشان و مخالفان این موجود و حکومت اش از پشت بام مدرسه ای که مقر حکومتی اش بود آغاز شد وبه دستور او به کردستان و گنبد و بندر انزلی و سایر مناطق ایران گسترانیده شد. در کنار شاهدان زنده ، اسناد بسیاری در رابطه با نقش آمریت او برای ریختن خون و قتال بیشتر وجود دارد. در این نخستین کشتار از دگراندیشان و مخالفان سیاسی و عقیدتی اما حضور روحانی روان پریشی چون صادق خلخالی خبرها و نگاه های پیرامون این کشتار را به سوی حاکم شرع خمینی کشانده بود.
همین ویژگی نیز در رابطه با کشتار دگراندیشان و مخالفان حکومت اسلامی در خارج از مرزهای جغرافیایی کشور وجود داشت . فرمان آیت الله خمینی به شکل یک حکم حکومتی از دهان صادق خلخالی بیرون ریخت و خلخالی در سال 1358 لیستی از مخالفان حکومت که می بایست در خارج از کشور ترور می شدند، صادر کرد. سپس تر هاشمی رفسنجانی، ولایتی ، فلاحیان، سعید امامی و... راه قاضی القضات روان پریش و جنایتکار را ادامه دادند.
درکشتار سال 60- به عنوان نماد یکی از ضد بشری ترین نوع رفتار با دگراندیشان و مخالفان سیاسی و عقیدتی و کشتار سبعانه ی آنان- آیت الله خمینی آشکارا نقش آمریت داشت . او بارها جنایت های هولناک آن سال را تایید کرد و خواستار ریختن خون بیشتر شد، اما موجوداتی چون اسدالله لاجوردی و آیت الله گیلانی نام هایی شدند که روی نام و نقش خمینی سایه انداختند. در این کشتار نیزجلادان نام آوران میدان و صحنه گردان جلوه کردند.
قتل های زنجیره ای با قتل دکتر کاظم سامی آغاز شد. محبوبیت سیاسی و فرهنگی دکتر سامی , و نزدیکی اش با آیت الله منتظری سبب ساز قتل فجیع او شدند. فتاوی آیت الله ها ، به ویژه فتوی و تاییدیه آیت الله خمینی- که در حال موت خون بیشتری جلوی چشم های اش را گرفته بود- مجوز این قتل و طرح " تک زنی" دگراندیشان و روشنفکران سیاسی و فرهنگی ، و مخالفان حکومت اسلامی بودند .
در کشتارفعالان و هواداران جنبش سبز اگر چه آیت الله خمینی ای در کار نبود اما دست آموز اش آیت الله خامنه ای نقش آن میت بازی کرد و با پیش بردن خط او در رابطه با کشتار دگراندیشان و مخالفان سیاسی و عقیدتی حکومت اسلامی نشان داد که پیرو واقعی راه امام راحل اش است.
اثر انگشت و فکر آیت الله خمینی را در کشتار هایی که گروه های فشار و کشتار حکومت اسلامی ( امثال شاهین انفلاب، قنات، شیت، فداییان اسلام ناب محمدی و....) مرتکب شده اند، و نیز کشتار قربانیان ستمگری ها و بی عدالتی های قضایی، اقتصادی و اجتماعی می توان دید.
در این میانه اما کشتار بزرگ تابستان سال 67 نقش این فقیه و مفتی و اسلام فقاهتی اش را عریان پیشاروی نه فقط مردم میهنمان که جهانیان قرار داده است. در تاریخ میهنمان فتاوی بسیاری از سوی مغان و هیربدان و فقیهان و مفتی یان، به بهانه های رنگارنگ در رابطه با کشتار دگراندیشان و مخالفان سیاسی و عقیدتی شان صادر شده است. تردیدی نیست که فتوای تابستان سال 67 آیت الله خمینی به عنوان یکی ازبهیمی ترین ،هولناک ترین و شرم آورترین فتاوی به آن فتاوی الصاق شده است. تابستان سال 67 آیت الله خمینی با مکتوب کردن فتوی کشتار زندانیان سیاسی و عقیدتی ،سبعیت نمونه واری ثبت تاریخ بشری کرد.
پرونده آیت الله خمینی که حداقل در پنج کشتار از کشتارهای شش گانه ی دگراندیشان و مخالفان سیاسی و عقیدتی حکومت اسلامی نقش آمرو مفتی ایفا کرد، زخم باز ِ پیکره ی انسان و انسانیت است.
در سالگشت کشتار سال 67 بار دیگر فتوی آیت الله خمینی را بخوانیم تا دریابیم هنوز پس از 23 سال، غثیان نخستین واکنش به چرک وجنون و جنایت جاری بر این فتوی ست.

بسم الله الرحمن الرحیم

از آنجا که منافقین خائن به هیچ وجه به اسلام معتقد نبوده و هر چه میگویند از روی حیله و نفاق آنهاست و به اقرار سران آنها از اسلام ارتداد پیدا کرده اند، و با توجه به محارب بودن آنها و جنگهای کلاسیک آنها در شمال و غرب و جنوب کشور با همکاریهای حزب بعث عراق و نیز جاسوسی آنان برای صدام علیه ملت مسلمان ما، و با توجه به ارتباط آنان با استکبار جهانی و ضربات ناجوانمردانه آنان از ابتدای تشکیل نظام جمهوری اسلامی تاکنون، کسانی که در زندانهای سراسر کشور بر سر موضع نفاق خود پافشاری کرده و میکنند محارب و محکوم به اعدام میباشند و تشخیص موضوع نیز در تهران با رای اکثریت آقایان حجه الاسلام نیری دامت افاضاته (قاضی شرع) و جناب آقای اشراقی (دادستان تهران) و نماینده ای از وزارت اطلاعات می باشد، اگر چه احتیاط در اجماع است، و همین طور در زندان های مراکز استان کشور رای اکثریت آقایان قاضی شرع، دادستان انقلاب و یا دادیار و نماینده وزارت اطلاعات لازم الاتباع میباشد، رحم بر محاربین ساده اندیشی است، قاطعیت اسلام در برابر دشمنان خدا از اصول تردیدناپذیر نظام اسلامی است، امیدوارم با خشم و کینه انقلابی خود نسبت به دشمنان اسلام رضایت خداوند متعال را جلب نمائید. آقایانی که تشخیص موضوع به عهده آنان است وسوسه و شک و تردید نکنند و سعی کنند [اشداء علی الکفار] باشند. تردید در مسایل قضایی اسلام انقلابی نادیده گرفتن خون پاک و مطهر شهدا میباشد. والسلام.
روح الله موسوی الخمینی

این نامه تاریخ ندارد اما پشت آن احمد خمینی از روح الله خمینی سؤال کرده است:


بسمه تعالی

پدر بزرگوار حضرت اما مد ظله العالی
پس از عرض سلام، آیت الله موسوی اردبیلی در مورد حکم اخیر حضرتعالی درباره منافقین ابهاماتی داشته اند که تلفنی در سه سؤال مطرح کردند:
1 - آیا این حکم مربوط به آنهاست که در زندان ها بوده اند و محاکمه شده اند و محکوم به اعدام گشته اند ولی تغییر موضع نداده اند و هنوز هم حکم در مورد آن ها اجرا نشده است، یا آنهایی که حتی محاکمه هم نشده اند، محکوم به اعدامند؟
2 - آیا منافقین که محکوم به زندان محدود شده اند و مقداری از زندانشان را هم کشیده اند ولی بر سر موضع نفاق میباشند محکوم به اعدام میباشند؟
3 - در مورد رسیدگی به وضع منافقین آیا پرونده های منافقینی که در شهرستانهایی که خود استقلال قضایی دارند و تابع مرکز استان نیستند باید به مرکز استان ارسال گردد یا خود میتوانند مستقلاً عمل کنند؟

و این پاسخ روح الله خمینی به پسرش است :


بسمه تعالی

در تمام موارد فوق هر کسی در هر مرحله اگر بر سر نفاق باشد حکمش اعدام است. سریعاً دشمنان اسلام را نابود کنید. در مورد رسیدگی به وضع پرونده ها در هر صورت که حکم سریعتر انجام گردد همان مورد نظر است.
روح الله الموسوی الخمینی "

*********

زیر نویس:
* از شعر" آخر بازی" سروده ی احمد شاملو

" باش تا نفرین دوزخ از تو چه سازد

که مادران سیاه پوش
داغداران زیباترین فرزندان آفتاب و باد
هنوز از سجاده ها
سر بر نگرفته اند "

http://www.youtube.com/watch?v=zY6ReiW6kwU
خاطرات محمد ... سایت دیدگاه
گزارش دیدار با گالیندوپل
ایرج مصداقی
سایت گفتگوهای زندان
سایت آذربایجان
گویا نیوز
سایت صدای مردم
بنیاد برومند
بیداران
خاطرات رحمان درکشیده
گزارشگران
تصویری از یک جنایتکار در زندان
محمدعلی محمدی : شغل ما زندانبانی است . شغلی که باید در آن ایثار کرد
یزدان پناه - عضو سپاه و زندانبان بند 4 زندان عادل آباد شیراز
تنی چند از مسئولین و بازجوهای اوین در کنار کیانوری
اسامی ۳۸۹ نفر از عوامل اعدامهای دهه شصت و قتل های زنجیره ای
گزارشگران
20.08.2011

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر