۱۳۹۰ تیر ۱۰, جمعه

18 تیر آغاز روزنه ای به سوی آزادی و سخنی با وبلاگنویسان

8 روز دیگر بیشتر به 18 تیر نمانده است ولی با این حال فرصت کافی وجود دارد برای هماهنگی و خبر رسانی در صورتی که خیل عظیم وبلاگنویسان به خود آئیم و فضای حاکم بر وبلاگستان را به یک محیط جدی خبر رسانی و مبارزه هماهنگ بدل کنیم .
پیشنهاد آغاز مبارزات 10 روزه از 18 تیر که توسط برخی از وبلاگ نویسان مطرح شده است را می توان در سطح گسترده تبلیغ کرد و با آن همراهی کرد و در صورتی که وبلاگ نویسان بر خلاف گذشته بتوانند با اتکا بر توان عظیم وبلاگستان خبر رسانی کنند و در این زمینه مطلبی بنویسند می تواند افق و  روزنه امید جدیدی در مقابل جنبش مردمی بگشاید چراکه با توجه به تعداد زیاد وبلاگ نویسان ایران ( هر چند که آمار دقیقی در دست نیست که چه تعداد وبلاگ فارسی فعال وجود دارد. با این‌حال این رقم احتمالاً آنقدر بالاست که زبان فارسی را به چهارمین زبان فضای سایبر از نظر میزان تولید محتوا رسانده است.  ) به خوبی می توان خبر رسانی هماهنگ و تاثیر گذار انجام داد. به هر حال , یا باید , خود راهی و روزنه ای به سوی آزادی یابیم یا همچنان منتظر و به امید یک اتفاق و حادثه خود به خودی که اوضاع سیاسی در ایران آن هم به شکل دلخواه تغییر کند. 
تجربیات مبارزات پیگیرمردم خاورمیانه مخصوصا سوریه در مقابل ما است که باید از آن درس گرفت و نقش هماهنگی مبارزات از طریق اینترنت را فراموش نکنیم.
در اوضاع سیاسی کنونی حتی منتقدین سیاسی اصلاح طلبان و تفکرات انقلابی با انفعال خود منتظرند که اصلاح طلبان زمینه های مبارزاتی مانند خاورمیانه را برای مردم فراهم کنند حال آنکه نیرو و پتانسیلی که در جامعه برای تغییر وجود دارد را نادیده می گیرند و بیشتر از همه توان خود را نمی بینند. وبلاگ نویسان می توانند خلا آلترناتیو را پر کنند اگر یک همتی کنند. باید در مقابل  شورای هماهنگی راه سبز امید و بی خاصیت اصلاح طلبان آلترناتیو سازی کرد. ما بیشمار وبلاگ نویسان می توانیم , اگر اراده و خواست جمعی باشد.

نظام جلالی 01.07.2011

۲ نظر:

 1. با سلام.
  پس از بازنگری وبلاگ شما و آگاهی از فعالیتتان در بخش سیاسی، جامعه وبلاگنویسان سبز بر آن شد تا با جذب شما و استفاده از افکار سودمندتان، به غنای جامعه ی خویش کمک کند.
  از همین رو بدینوسیله "جامعه وبلاگنویسان سبز" با دعوت رسمی از شما، شما را به عضویت در این جامعه فرا می خواند.
  برای اطلاع بیشتر از فعالیت های جامعه وبلاگنویسان سبز به تارنمای این جامعه مراجعه و درصورت آنکه آنها را مفبد یافتید، به جمع ما بپیوندید.
  باتشکر از شما
  آدرس تارنمای ما:
  http://greenbloggercamp.wordpress.com

  پاسخحذف
 2. با سلام و ممنون از لطف شما عزیزان
  حتما به وبلاگ گروهی شما سری خواهم زد
  با تشکر و سپاس

  پاسخحذف