۱۳۸۹ تیر ۲۵, جمعه

چه خوب می شد

چه خوب می شد که تو دنیا فقط زن وجود داشت چرا که آن موقع جنگ زن و مرد نبود , تنفر نبود و مرد سالاری وجود خارجی نداشت و فقط عشق بود و محبت به هم نوع .

چه خوب می شد که در جهان فقط یک کشور وجود داشت ,چرا که آن موقع جنگ ملتها نبود ,مین نبود , بمب نبود و تروریسم دولتی وجود خارجی نداشت , مرز با سیم خار دار نبود , سربازی نبود , پناهندگی نبود و همه زبان هم را می فهمیدن و جنگ نژادی یا برتری نژادی نبود و خونها بر زمین ریخته نمی شد.

چه خوب می شد که در جهان انسان گوشت خوار نبود و یا می توانست گیاه خوار باشد تا خون حیوانات را بر زمین نریزد.

چه خوب می شد که در جهان مذهبی نبود , خدائی نبود, توهمی نبود ,قداستی نبود تا خون بی گناهان به نام دگر مذهبی یا بی مذهبی بر زمین ریخته نمی شد یا به نام نمایندگان خدا بر زمین بر گرده مردم سوار نمی شدند.
چه خوب می شد که در جهان نه اتوریته بود, نه زندانی , نه هیراشی , نه اقتدار , نه سلطه, نه تمرکز قدرت و نه انباشت سرمایه چرا که آنگاه فقری نبود.

چه خوب می شد که در جهان نه چوپانی بود و نه گوسفندی نه گرده ای که بر آن سوار شوند , نه دست مقدسی که آن را ببوسند , نه شاهی نه رهبر حزبی یا رهبر مذهبی نه رئیس جمهور و نه هیچ سرور دیگری که هر کاری دلشان خواست با مردم انجام دهند

۴ نظر:

 1. نازنين، لطفا برو هر وقت بزرگ شدي بيا انديشه هاي نوين و مترقي خودت رو بنويس. با گفتن چندتا جمله احساسي و كودكانه به هيچ جا نميرسي.

  پاسخحذف
 2. دوست عزیز , خوب شما به جای تحقیر و توهین آن رامحترمانه یا غیر محترمانه هر جور که دوست دارید نقد کنید و پیشنهاد می کنم لطفا نظرات و اندیشه های نوین و مترقی خود را بنویسید تا ما هم یاد بگیریم . انسان همیشه در حال یاد گرفتن است . حتما نطرات پیشرفته شما لااقل به من کمک خواهد کرد.همچنین می توانید بگوئید با کدام قسمت مخالف و با کدام قسمت تا حدی موافق هستید.به هر حال به گرمی دست همفکری و هم کاری شما را می فشارم و در پخش و نشر اندیشه های مترقی و نوین شما خواهم کوشید.
  به هر حال ممنون از اظهار نظر و وقتی که صرف کردید

  پاسخحذف
 3. dooste azize man sahebe mohtarame weblog,

  vaghean fekr mikonid agar faghat yek jens anham zan dar donya vojood dasht faghat va faghat mohabbat bood ke hakem bood? fekr mikonid mard salari az vojoode tanha mard miyad? va na 'yek rabete' ke dar oon mardo zan sharikand?
  fekr nemikonid hamin fekre 'yeki boodan' va 'yeki shodan' bishtar moujebe jango badbakhti va tanaffor boode va na tanavvo va ekhtelaf?

  پاسخحذف
 4. دوست محترم و عزیزم از اینکه دیر پاسخ شما را می دهم معذرت می خواهم. چون یک هفته نبودم و امروز هم در 3 بیمارستان بودم و هنوز خوب نیستم کاملا ولی سعی می کنم مختصر پاسخ دهم.به نظر من گاهی بعضی از نوشته ها مفاهیمی را در خود دارد و مباحثی را باز می کند که بیشتر از خود موضوع مورد بحث هدف نوشتار بوده است و بسیاری را به فکر فرو می برد و سئوالات زیادی را در مقابل خواننده باز می گشاید.ممنون از اینکه سئولات بیشتری را در مقابل من و خوانندگان وبلاگ قرار دادید.با سپاس از مشارکت شما در بحث
  با احترام

  پاسخحذف